Zeytin Ağacı  Ölmez Ağaç

Yolumu Akdeniz’in bir yamacına ve hiç yazılmamış bir zamanına düşürdüm. Bir hakikatçiyle karşılaştım. Yanı başına gidip yamacına oturmak için destur istedim. Beni bütün yapraklarıyla kucakladı. Sonra gövdesine yaslandım. “Sor” dedi. “Sana söyleyeceklerim var.” “Gidenler neden gider?” dedim. Dedi: “Geri dönebilmek için.” “Sen, ölmez ağacı, nasıl oluyor da ölümsüzsün?” Dedi: “Kendimden gittiğim için. Damla damla, zerre zerre aktığım için. Kendim değil belki ama hikâyem ölümsüzdür”.

60 Yıllık Gelenek

Damlıca, zeytin ve zeytinyağı ürünleri ile ilgili tescilli ticari bir markadır. Yunanistan ile Türkiye arasında yapılan mübadelede Girit’ten göçerek Küçükkuyu’ya yerleşen ve Girit’ten ülkemize getirdikleri deneyimler ile 60 yıldan beri zeytin ve zeytinyağı üretimi ile uğraşan Ok Ailesi, gerek zeytin tarlalarının itinalı bakımı, gerekse bu tarlalardan elde edilen ürünlerin üretim süreçlerindeki tecrübesi ve özellikle hijyene gösterdiği itina ile haklı bir üne sahip olmuştur. Şirketin 1986 yılında kurulması ile kurumsallaşma yolunda ilk adımı atan firmamız, zeytin ve türevleri için seçilen Damlıca markasını, Türk Patent Enstitüsü’ne tescil ettirerek güvenirliğini ve kalitesini de onaylatmıştır.

DAMLICA NATUREL

Mehmet Ok ve ailesi 5 kuşaktır zeytin ağacıyla paylaştıkları bu sırrı ve aşkı hala yaşayıp korumaktadırlar.
Hijyenik koşullarda ürettiği emsalsiz nefasetteki sızma zeytinyağları ve yeşil, siyah zeytin çeşitleri, saf zeytinyağı
sabunları ile bölgede haklı bir üne sahip olan Ok Ailesi; tescilli Damlıca markası ile doğal sağlığı size sunuyor.

Bunları Biliyor muydunuz?

img_8
Mehmet Başaran,zeytini şöyle anlatır: “Ağaçların bilgesi, zeytindir kuşkusuz… En çelimsizi bile kendini kabul ettiren bir
img_2
Anadolu Zeytin ağacı ve zeytin kültüründen söz açıldığında, Anadolu’dan bahsetmemek olmaz.   Ülkemizde zengin tarihsel
img_1
Zeytin ve Zeytinyağı Hakkında Ayet ve Hadisler   O(Allah) ki, Gök’ten su indirdi. Onunla, her
Tüm Yazılar

Zeytin Bahçelerimiz

Dalından Sofranıza En Doğal Hasadı Getirmek İçin Çalışıyoruz.

Detay

BELGELER

SERTİFİKALAR

Türkiye’nin dört bir köşesinden geniş bir müşteri portföyüne sahip olan kuruluşumuz, giderek artan yeni müşterilerine en iyi ve sağlıklı ürünleri sunmaktadır. Yıllardır müşteri memnuniyetini ön planda tutan Damlıca, tamamen hijyenik koşullarda hazırlanmış diğer doğal gıda ürünleri ile de ürün yelpazesini her geçen gün genişletmektedir.

Alışverişe Başla